KOMUNIKAT DOT. ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I WYCHOWAWCZYCH

 

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie informuje, iż w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i wskazaniem ograniczania kontaktów społecznych do minimum, od poniedziałku 16 marca 2020 r. zmienione zostają zasady przyjmowania stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych. W trosce o zdrowie wszystkich oczekujących w kolejce do przyjęcia (często pośród nich znajdują się osoby, które właśnie wróciły z zagranicy) oraz pracowników Urzędu, regularna obsługa stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych została zawieszona do odwołania.

Ewentualne przyjmowanie klientów będzie odbywało się jedynie w sytuacjach wyjątkowych, za uprzednim telefonicznym zgłoszeniem takiego zamiaru za pośrednictwem Infolinii (nr. Telefonu 12 430 29 73). Prosimy o dokonywanie takich zgłoszeń jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach. Jednocześnie kontakt z Urzędem w sprawach dotyczących koordynacji świadczeń pozostaje niezmieniony:

-za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie głównej MUW w Krakowie (https://app.malopolska.uw.gov.pl/forms/Form/Wp)

-za pośrednictwem Infolinii dla klientów -12 430 29 73 Infolinia, jest czynna: -w poniedziałki, w godzinach 900-1630, od wtorku do piątku, w godzinach: 730–1500. Za pośrednictwem Infolinii można uzyskać informacje w zakresie: daty wpływu wniosku oraz statusu sprawy. Infolinia umożliwia uzyskanie informacji dla mieszkańców całej Małopolski –bez względu na to, czy sprawa prowadzona jest w Krakowie czy w Delegaturach w Tarnowie czy Nowym Sączu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.